flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Конституційний Суд розглянув положення КУпАП про притягнення водіїв до адмінвідповідальності

17 вересня 2020, 09:43

Притягнення власників ТЗ до відповідальності, навіть у випадку, коли не вони вчинили адміністративне правопорушення, нівелює сутність конституційних прав і свобод: автор клопотання.

У справі щодо конституційності окремих положень Кодексу України про адміністративні правопорушення Конституційний Суд перейшов до закритої частини засідання для ухвалення рішення.

Перший сенат КСУ на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Копилової Надії Анатоліївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини першої статті 14-2, частини п’ятої статті 279-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Віктор Колісник виклав зміст конституційної скарги та підстави для відкриття конституційного провадження у справі.

На думку автора клопотання, оспорювані положення Кодексу не відповідають низці норм Конституції України, оскільки передбачають можливість притягнення до адміністративної відповідальності власника транспортного засобу навіть у разі, якщо ця особа не вчиняла адміністративного правопорушення.

Заявниця зазначає, що „наявність такого правового механізму, як притягнення власників транспортних засобів до відповідальності, навіть у випадку, коли не вони вчинили адміністративне правопорушення, нівелює сутність конституційних прав і свобод, індивідуальної юридичної відповідальності, оскільки призводить до того, що вони стають декларативними і такими, що позбавлені реального механізму захисту“. На підтвердження своєї позиції Копилова Н. А. наводить окремі положення Кодексу, юридичні позиції Конституційного Суду України та вказує, що застосування положень частини першої статті 14-2, частини п’ятої статті 279-1 Кодексу призвели до притягнення її до юридичної відповідальності за адміністративне правопорушення, яке вона не вчиняла.

Суддя-доповідач повідомив, що з метою забезпечення повного й об’єктивного розгляду справи та ухвалення Судом обґрунтованого рішення направлено 22 запити до органів державної влади, закладів вищої освіти, наукових установ для з’ясування їхніх позицій щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Відкриту частину пленарного засідання можна переглянути за посиланням - http://sv1.ccu.gov.ua/video_ccu/ks1_16_09_2020.mp4.

За повідомленням Конституційного Суду України.