flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Витяг з Правил з організації охорони та забезпечення пропускного режиму до адміністративної будівлі Третього апеляційного адміністративного суду

 

1. Загальні положення

1.1. Ці правила визначають порядок забезпечення пропуску осіб до приміщення Третього апеляційного адміністративного суду, з метою забезпечення належних умов роботи суддів та працівників апарату суду, забезпечення їх особистої безпеки, підтримання громадського порядку в суді, забезпечення в суді безпеки учасників судового процесу та охорону приміщень суду.

1.2. Пропуск осіб до приміщення Третього апеляційного адміністративного суду (далі – пропускний режим) здійснюється співробітниками підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області (далі – Служба).

1.3. Правила з організації охорони та забезпечення пропускного режиму до адміністративної будівлі Третього апеляційного адміністративного суду (далі – Правила) розроблені відповідно до вимог Законів України «Про судоустрій і статус суддів», "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", "Про захист населення від інфекційних хвороб", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", Указу Президента України від 13.03.2020 № 87/2020 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", рішення Вищої ради правосуддя від 26.03.2020 "Про доступ до правосуддя в умовах пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", постанов Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020 року №278 «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, тa відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон», від 23 жовтня 2019 року №956 «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування електронного посвідчення водія та електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу», абзацу другого пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року №327 «Деякі питання відвідування адміністративних будівель із застосуванням відображення інформації, що міститься в документах, в електронному вигляді» та у відповідності до наказів Державної судової адміністрації України та Служби судової охорони від 30.01.2020 № 43/61 «Про затвердження Примірних правил пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя та на їх територію транспортних  засобів» (зі змінами), рішення  Вищої ради правосуддя від 04.04.2019 №1051/0/15-19 (зі змінами) «Про затвердження Положення про Службу судової охорони».

 _______________________________________________________________________________________________________________________________________________

 1.5. Основні завдання співробітників охорони:

- охорона громадського порядку на території об’єкта охорони;

- здійснення пропускного режиму на територію об’єкта охорони;

- здійснення оперативного реагування на безпосередні правопорушення на території об’єкта охорони;

- здійснення охорони приміщення суду.

 _______________________________________________________________________________________________________________________________________________

 2. Особливості та порядок пропускного режиму

2.1. Вхід осіб до приміщення Третього апеляційного адміністративного суду (далі – Суд) здійснюється через пункт пропуску і контролю із використанням спеціальних технічних засобів.

Для речей, які заборонено приносити до приміщення Суду, поряд із пунктом пропуску встановлюються камери схову.

Пропуск матеріальних цінностей, обладнання, техніки тощо, в приміщення Суду та переміщення таких цінностей за його межі здійснюється за попереднім письмовим погодженням із головою суду, керівником апарату суду та керівником бухгалтерської служби Суду у присутності керівника матеріально-технічного забезпечення Суду або осіб, які виконують їх обов’язки.

2.2. Пропуск осіб до приміщень Суду здійснюється у робочі дні та години згідно зі встановленим графіком роботи Суду.

2.3. У неробочі години, вихідні та святкові дні пропуск суддів та працівників апарату суду до приміщень Суду здійснюється згідно з окремим списком, затвердженим головою суду або керівником апарату суду, який знаходиться на пункті пропуску в Суді.

У випадках надзвичайних ситуацій, під час проведення чергових та позачергових виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів до обласних, районних, міських, селищних та сільських рад, сільських, селищних, міських голів тощо, пропуск осіб до приміщення Суду та на його територію може здійснюватися в неробочий час та в неробочі дні, відповідно до розпорядку роботи Суду в зазначених випадках.

2.4. З метою ідентифікації осіб, які прибули до Суду, пропуск здійснюється на пiдставi документа, що посвідчує особу згідно з частиною 1 статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус: посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, якій надано додатковий захист), службового посвідчення, посвідчення адвоката України, пенсійного посвідчення, іншого офіційного документа, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ.

Крім того, пропуск осіб до приміщень Суду може здійснюватися після їх ідентифікації на підставі пред’явлення електронних документів у формі картки (е-паспорта громадянина України, е-паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або е-посвідчення водія) з використанням додатка «Дія», дата та час оновлення яких збігається з датою та часом відвідання особою відповідного органу, для унеможливлення використання іншими особами зображень (скріншотів) електронних документів додатка «Дія».

2.5. Дані про осіб, які прибули до приміщення Суду, заносяться співробітником поста пропуску та охорони у прошиті, пронумеровані та скріплені відтиском гербової печатки журнали реєстрації відвідувачів:

- щодо відвідувачів, які прибули для участі у судовому засіданні, із зазначенням у журналі: прізвища, ім’я, по батькові, та прізвища судді, яким розглядається справа;

- щодо відвідувачів, які прибули до Суду з інших питань, із зазначенням у журналі: прізвища, ім’я, по батькові відвідувача; найменування структурного підрозділу Суду чи прізвища працівника Суду.

2.6. До приміщень Суду із вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозоточивої чи дратівної дії пропускаються працівники правоохоронних органів, військовослужбовці Національної гвардії України та фельд’єгерської служби під час виконання ними службових обов’язків – за пред’явленням службового посвідчення.

 _______________________________________________________________________________________________________________________________________________

2.9.        Пропуск осіб, які приймають участь у судовому засіданні, здійснюється за списком справ, які розглядаються суддями Суду, на підставі відповідної ухвали Суду або повістки та за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу, а також пред’явлення:

- ордера адвоката;

- довіреності (для представника сторони);

- документа, що посвідчує посадове становище (для керівника юридичної особи).

Якщо в особи відсутній будь-який з перелічених вище документів, співробітники поста пропуску та охорони через старшого судового розпорядника з’ясовують особу прибулого і в подальшому виконує вказівки головуючого в судовому засіданні.

Адвокати пропускаються за пред’явленням документа, що посвідчує особу адвоката. Під час здійснення пропуску адвокатів забороняється проводити огляд документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності. У ході візуального огляду вмісту валіз, сумок, портфелів тощо в частині можливої наявності в них заборонених для пронесення предметів, працівник Служби може застосовувати освітлювальний ліхтарик, не допускаючи при цьому безпосереднього контакту з такими документами.

2.10. Особи, які прибули на відкриті судові засідання, пропускаються до зали судового засідання за пред’явленням документа, який посвідчує особу, та з повідомленням головуючого в судовому засіданні.

2.11. Пропуск громадян та представників сторін юридичних осіб на особистий прийом до керівництва Суду здійснюється у дні та години, що встановлені графіком особистого прийому керівництвом Суду, за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та з відома відповідальної особи за організацію особистого прийому керівництвом Суду, яка забезпечує супровід таких відвідувачів по приміщенню Суду.

 _______________________________________________________________________________________________________________________________________________

2.20. Працівники засобів масової інформації пропускаються до зали судового засідання Суду за пред’явленням документа, що посвідчує особу працівника засобу масової інформації (редакційне посвідчення, інший документ, виданий редакцією відповідного засобу масової інформації, тощо) та з відома головуючого в судовому засіданні до початку проведення судового засідання. Проведення в залі судового засідання Суду фото і кінозйомки, телевізійної, відеозйомки, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускається в порядку, встановленому процесуальним законом.

 3. Обмеження щодо пропуску осіб до приміщень Суду

3.1. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до зали судового засідання Суду обмежується постановленою мотивованою ухвалою головуючого у судовому засіданні.

3.2. Забороняється пропуск до приміщень Суду осіб:

- з явними ознаками алкогольного, наркотичного сп’яніння або психічного розладу;

- з боєприпасами, вогнепальною, газовою, пневматичною та холодною зброєю, пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, іншими спеціальними засобами активної оборони;

- з кухонними, складними, сувенірними ножами, кортиками, шаблями тощо;

- з виробами, пристроями імітаційного характеру, які за своїм зовнішнім виглядом ідентичні зброї та боєприпасам; 

- з наркотичними речовинами, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, піротехнічними засобами тощо;

- з тваринами (крім осіб варт правоохоронних органів та Національної гвардії України зі службовими собаками);

- з довгомірними та габаритними предметами, валізами, господарськими сумками, пакетами великих розмірів (понад 600х400х200 мм);

- з гучномовцями, динаміками, іншими пристроями для гучного відтворення звукової інформації;

- іншими засобами, предметами, виробами та пристроями, які можуть бути використанні для нападу і створюють загрозу життю чи здоров’ю суддів, працівників апарату суду, учасників судового процесу, відвідувачів, працівників Служби. 

3.3. Тимчасово, у разі запровадження Кабінетом Міністрів України карантину, з урахуванням установленого в населеному пункті, де розміщується суд, відповідного рівня епідемічної небезпеки, за рішенням голови суду, може бути обмежено пропуск до будівлі (приміщень) суду, осіб:

3.4. Особи, які прибули до Суду, на час відвідування, речі та предмети, з якими заборонено пропуск до Суду, можуть залишити у спеціальних індивідуальних камерах схову, обладнаних поряд із пунктом пропуску.

   _______________________________________________________________________________________________________________________________________________

 5. Правила поведінки осіб у приміщенні Суду

5.1.        Відвідувачам у приміщенні Суду забороняється:

5.1.1.    Перебувати в приміщеннях, залах судових засідань без дозволу керівництва Суду, судді чи працівника апарату Суду.

5.1.2.    Виносити з Суду справи та документи, отримані для ознайомлення.

5.1.3.    Вилучати зразки документів з дошки оголошень Суду, а також розміщувати на ній власні оголошення.

5.1.4.    Пошкоджувати будівлю та майно Суду.

5.1.5.    Палити та розпивати спиртні напої, уживати наркотичні та токсичні речовини.

5.1.6.    Порушувати громадський порядок.

5.1.7.    Голосно розмовляти, вчиняти сварки, у будь-який спосіб перешкоджати роботі суддів та працівників Суду.

5.2.        Відвідувачі у приміщенні Суду зобов’язані виконувати вимоги суддів, працівників Суду та співробітників поста пропуску та охорони з питань дотримання громадського порядку та цих Правил.

 _______________________________________________________________________________________________________________________________________________

 6. Порядок доступу у режимні приміщення Суду

 6.1.   Режимні приміщення Суду здаються під охорону та знімаються з охорони відповідальною особою згідно зі списком, що надається співробітникам поста пропуску та охорони, які здійснюють охорону Суду. Список із зразками підписів складається режимно-секретним органом. Режимні приміщення з опечатаними вхідними дверима й робочі екземпляри ключів від них у пеналах, опечатаних особистою номерною металевою печаткою відповідальної особи, здаються під охорону співробітникам поста пропуску та охорони, які здійснюють охорону Суду, із обов’язковим записом та підписом у журналі здавання (приймання) під охорону, зняття (приймання) з-під охорони режимних приміщень та постановкою на сигналізацію розкриття вхідних дверей.

Здавання під охорону режимних приміщень Суду здійснюється шляхом опечатування вхідних дверей режимних приміщень у присутності представника чергової зміни поста пропуску та охорони.

Приймання під охорону режимних приміщень Суду здійснюється шляхом перевірки представником чергової зміни поста пропуску та охорони наявності, стану та відповідності відтиску номерної печатки відповідальної особи.

Представники чергової зміни поста пропуску та охорони щоденно, під час передачі чергування, повинні перевірити наявність, стан та відповідність відтиску печатки на пеналі з ключами та вхідних дверях режимного приміщення. Про наявні недоліки негайно повідомити оперативного чергового відповідних служб режимних приміщень, керівника режимно-секретного органу та начальника підрозділу служби судової охорони. Подальші дії узгоджувати по лінії чергових служб.

У разі виявлення пошкоджень відтиску печатки, цілісності пеналу, дверей або інших ознак несанкціонованого доступу та у разі неспрацювання охоронної сигналізації, розкриття режимного приміщення та вхід до нього забороняється. Представник чергової зміни поста пропуску та охорони негайно доповідає начальнику підрозділу служби судової охорони та керівнику режимно-секретного органу. Представниками чергової зміни поста пропуску та охорони забезпечується охорона режимного приміщення біля дверей, до прибуття відповідальних осіб та керівника режимно-секретного органу.

У разі виникнення нештатної ситуації (пожежа, затоплення, землетрус або інше стихійне лихо), а також при загрозливому становищі (рантовий напад, загроза несанкціонованого доступу до приміщень Суду) представник чергової зміни поста пропуску та охорони негайно доповідає оперативному черговому відповідних служб режимних приміщень, начальнику підрозділу служби судової охорони та керівнику режимно-секретного органу.

За відсутності відповідальних осіб режимні приміщення можуть бути відкриті комісією (не менш як три особи), утвореною за розпорядженням керівника установи. Доступ у режимні приміщення Суду надається:

6.2.   Доступ у режимні приміщення особам, які не мають безпосереднього відношення до секретних робіт, що проводяться в них, можуть дозволити в разі службової потреби голова суду, керівник апарату суду або керівник режимно-секретного органу.