flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історія суду

     Указом Президента України від 29 грудня 2017 року №455/2017 «Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах» був утворений Третій апеляційний адміністративний суд.

Відповідно до Указу Президента України від 28 вересня 2018 року № 296/2018 «Про переведення суддів» – 21 суддю Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду переведено на посади суддів Третього апеляційного адміністративного суду.

2 жовтня 2018 року у Третьому апеляційному адміністративному суді відбулися перші збори суддів. Саме на них і було визначено 3 жовтня 2018 року початком роботи новоствореного суду. Під час зборів також було обрано суддів на адміністративні посади. Так головою Третього апеляційного адміністративного суду обрано Коршуна Анатолія Олександровича, а заступником голови суду – Суховарова Андрія Володимировича.

3 жовтня 2018 року Третій апеляційний адміністративний суд офіційно розпочав свою роботу.

4 грудня 2018 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про переведення судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду - Малиш Наталії Іванівни на посаду судді Третього апеляційного адміністративного суду. 

11 грудня 2018 року ВРП ухвалила рішення про переведення 2 суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду - Божко Людмили Андріївни та Головко Олени Володимирівни на посади суддів Третього апеляційного адміністративного суду. 

4 червня 2019 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про переведення судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду - Баранник Наталії Петрівни на посаду судді Третього апеляційного адміністративного суду. 

15 жовтня 2019 року ВРП ухвалила рішення про переведення 3 суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду - Лукманової Ольги Миколаївни, Олефіренко Наталії Анатоліївни та Щербака Андрія Анатолійовича на посади суддів Третього апеляційного адміністративного суду.

Станом на 29 жовтня 2019 року відправлення правосуддя у Третьому апеляційному адміністративному суді здійснюють 28 суддів.

Основним завданням Третього апеляційного адміністративного суду є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій.

Згідно зі статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція Третього апеляційного адміністративного суду поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:

   1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;

   2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

   3) спорах між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

   4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

   5) за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб’єкту законом;

   6) спорах щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;

  7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації;

   8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності;

  9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов’язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб;

  10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб;

  11) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», за винятком спорів, пов’язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю;

  12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України «Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень»;

  13) спорах щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Третій апеляційний адміністративний суд розміщений у місті Дніпро і здійснює правосуддя в апеляційному окрузі, що включає Дніпропетровську, Запорізьку та Кіровоградську області.

Суд розташовується за адресою м. Дніпро, вул. Лук'яненка Левка, 23.

До початку роботи Третього апеляційного адміністративного суду правосуддя здійснював Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, який існував з 2007 по 2018 рік.

У період з 2007 року по 2016 рік суд очолював суддя Мартиненко Олександр Васильович. Посади заступників у цей час займали Коршун Анатолій Олександрович та Поплавський Володимир Юрійович.

Постановою Верховної Ради України № 1514-VIII від 08.09.2016 суддю Мартиненка О.В. звільнено у зв'язку із поданням ним заяви про відставку.

У 2016 році зборами суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду головою суду обрано Коршуна Анатолія Олександровича, а заступниками голови суддів -  Суховарова Андрія Володимировича та Гімона Миколу Михайловича.

Указом Президента України від 10.11.2017 № 357/2017 «Про призначення суддів Верховного Суду» суддю, заступника голови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Гімона Миколу Михайловича призначено на посаду судді Верховного Суду у Касаційний адміністративний суд.

Указом Президента України від 07.05.2019 №195/2019 «Про призначення суддів Верховного Суду» суддю Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Уханенка Сергія Анатолійовича призначено на посаду судді Верховного Суду у Касаційний адміністративний суд.

Суддями у відставці є: Богданенко І.Ю., Мартиненко О.В., Нагорна Л.М., Поплавський В.Ю., Проценко О.А., Туркіна Л.П., Юхименко О.В.

Указом Президента України від 15.12.2018 №427/2018 «Про відзначення державними нагородами України» судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у відставці Леоніллі Туркіній присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України».

17 вересня 2021 року у Третьому апеляційному адміністративному суді відбулися збори суддів. На зборах були присутні 23 судді, які одноголосно проголосували за обрання Коршуна Анатолія Олександровича головою Третього апеляційного адміністративного суду. Заступником голови ТААС судді обрали Суховарова Андрія Володимировича.