flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Забезпечення ТААС доступу до правосуддя для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення

Третій апеляційний адміністративний суд вживає усі необхідні заходи щодо забезпечення рівних можливостей доступу громадян до правосуддя, у тому числі з порушенням опорно-рухового апарату та зору.

Основним міжнародним документом, який гарантує права осіб з інвалідністю, є Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю, яка ратифікована нашою державою і набрала чинності з 6 березня 2010 року. Згідно з нею держави-учасниці зобов’язуються надавати можливість особам з інвалідністю вести незалежний спосіб життя та повною мірою брати участь в усіх аспектах суспільного життя.      

Відповідно до статті 13 даної Конвенції держави-учасниці повинні забезпечувати особам з інвалідністю нарівні з іншими ефективний доступ до правосуддя.

Біля кожного входу (центральний та вхід до ліфту) в суд облаштовані пандуси, аби особам, які рухаються на візках, було комфортно потрапити до суду. Пандуси обладнані також поручнями для безпеки. 

                 

 

На першому поверсі для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення облаштований спеціальний санвузол площею більше 7 м2. У ньому також є кнопка виклику в разі, якщо відвідувачу суду знадобиться допомога. 

 

          

 

Працює у Третьому апеляційному адміністративному суді і ліфт для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Висота дверного отвору ліфту 2 метри, ширина – 90 сантиметрів. Тож особи з порушенням опорно-рухового апарату, що пересуваються на візках, без проблем зможуть піднятися на потрібний поверх.

На першому поверсі розміщено інформацію, де можливо безперешкодно отримати дані про стан розгляду справи, прийняте рішення, дату судового слухання, номери телефонів суду тощо.