flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВС нагадав, як визначаються строки притягнення держслужбовця до дисциплінарної відповідальності

08 вересня 2020, 15:22

Строки притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності визначаються відповідно до Закону України «Про державну службу», а не відповідно до положень трудового законодавства. Про цей йдеться на офіційному сайті ВС.

За загальноприйнятим у теорії права визначенням триваючим вважають правопорушення, яке починається з будь-якої протиправної дії чи бездіяльності, коли винна особа не виконує конкретний покладений на неї обов'язок або виконує його неповністю чи неналежним чином, а потім така бездіяльність триває протягом певного проміжку часу до моменту виконання установлених обов'язків або виявлення правопорушення.

У цій справі учинені позивачем порушення (неналежне виконання обов'язків) фактично є триваючим правопорушенням, оскільки неналежне виконання обов'язків тривало протягом 2015–2016 років та припинилося з моменту їх виявлення органом аудиту ДСА.

З огляду на це Велика Палата Верховного Суду вважає правильними висновки судів попередніх інстанцій стосовно того, що ДСА не пропустила річний строк притягнення до відповідальності особи, оскільки порушення, викладені у звіті про проведення аудиту та підтверджені дисциплінарною комісією ДСА в ході дисциплінарного провадження, мають триваючий характер.

Як установлено судами першої та апеляційної інстанцій, оскаржуваний наказ від 20 березня 2017 року № 2/07 голова ДСА видав у період перебування позивача на лікарняному. При цьому у пункті 2 цього наказу визначено, що в разі відсутності особи на службі дисциплінарне стягнення застосовується до нього у перший робочий день повернення до виконання службових обов'язків.

Відповідно до частини четвертої статті 74 Закону № 889-VIII дисциплінарне стягнення не може бути застосовано під час відсутності державного службовця на службі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, під час перебування його у відпустці або у відрядженні.

У вказаній правовій нормі Закону № 889-VIII законодавець увів застереження щодо застосування дисциплінарного стягнення під час відсутності державного службовця на службі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, під час перебування його у відпустці або у відрядженні здебільшого з метою захисту особи від незаконного звільнення з посади.

Велика Палата Верховного Суду вважає вмотивованими висновки судів першої та апеляційної інстанцій про те, що з метою дотримання строків притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності ДСА застосувала до позивача дисциплінарне стягнення у виді догани в перший робочий день після його повернення на службу з лікарняного, що не суперечить положенням частини четвертої статті 74 Закону № 889-VIII.

Із повним текстом постанови у справі № 810/1224/17 можна ознайомитися за посиланням – http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79300690.

За повідомленням Судово-юридичної газети.