flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Недоотриманий розмір пенсії держслужбовцем: правова позиція ВП ВС

24 березня 2020, 15:41

Спір стосовно недоотриманої суми пенсії є публічно-правовим, виник з публічно-правових відносин за участю органу державної влади як суб’єкта владних повноважень.

Особа звернулася за призначенням пенсії як державному службовцю. До складу заробітної плати при розрахунку пенсії не було включено матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та індексацію заробітної плати й інші виплати. Про це повідомила суддя Великої Палати Верховного Суду Наталя Антонюк на своїй сторінці в Facebook.

«Позивачка вважає, що оскільки нею було сплачено внески та збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, у тому числі з матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, то Пенсійний фонд України мав урахувати ці суми як складові заробітної плати.

Спір розглядався у цивільній юрисдикції.

Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що позивач по суті просить стягнути недораховану та неотриману різницю у пенсії державного службовця, а відповідачем є ПФ України — суб’єкт владних повноважень, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, тобто уповноважений здійснювати нарахування і виплату пенсії позивачу.

Спір стосовно недоотриманої суми пенсії є публічно-правовим, виник з публічно-правових відносин за участю органу державної влади як суб`єкта владних повноважень, тому повинен розглядатися у порядку адміністративного судочинства», — йдеться у повідомленні судді.

З постановою від 04.03.2020 у справі № 757/63985/16 можна ознайомитись за посиланням - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/88062861.

За повідомленням Судово-юридичної газети.