flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя ТААС розповів журналістам про те, які порушення ПДР громадяни оскаржують у суді

11 жовтня 2019, 15:10

Суддя Третього апеляційного адміністративного суду Андрій Суховаров взяв участь у прес-конференції щодо того, які порушення правил дорожнього руху громадяни оскаржують у суді.

Всього з січня по вересень 2019 року включно Третій апеляційний адміністративний суд розглянув 543 справи про оскарження постанови поліцейських про накладення штрафу за порушення правил ПДР.

І за словами судді Третього апеляційного адміністративного суду Андрія Суховарова – це лише справи, які дійшли до апеляційного суду. Якщо взяти справи щодо правил дорожнього руху, які розглядаються в судах першої інстанції, то їх кількість буде близько 1,5 тисячі.

Суддя зазначив, що найчастіше поліцейські штрафують громадян за:

  • перевищення швидкості;
  • розмова по телефону за кермом;
  • зупинки у заборонених місцях;
  • посадка та висадка пасажирів у не відведених для цього місцях;
  • не використання ближнього світла фар або денних ходових вогнів у визначений правилами період;
  • порушення правил перевезення вантажу.

Під час прес-конференції суддя ТААС Андрій Суховаров розповів про процедуру звернення до суду щодо оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності щодо накладення штрафів та процедуру розгляду подібних справ.

«Коли поліцейський фіксує порушення та виносить постанову, то громадянин має 10 днів на її оскарження до суду. Потім цю справу розглядає суд першої інстанції і якщо якась зі сторін не згодна, то дається ще 10 днів для подачі апеляційної скарги. Всього термін розгляду такої справи з моменту порушення триває від 1 до 2 місяців. І рішення апеляційного суду вже не підлягає оскарженню», - розповів суддя Третього апеляційного адміністративного суду.

Згідно зі статистикою високий відсоток рішень судді приймають на користь поліцейських. Це пов’язано з тим, що вони надають всі необхідні докази про порушення, в той час як громадяни оперують лише словами.

Приділив суддя увагу і тому, наскільки важливо громадянам, якщо вони не згодні з рішенням поліцейського, самим збирати необхідні докази та знаходити свідків, які доведуть їх невинуватість.

Повний запис прес-конференції можна подивитися нижче або перейти за посиланням - https://www.youtube.com/watch?v=cyn1CPq1w-A.

.