Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
7 червня 2019 року працівники апарату Третього апеляційного адміністративного суду взяли участь у семінарі щодо покращення рівня навиків спілкування з особами з інвалідністю. Захід провели в рамках програми підготовки працівників апеляційних адміністративних судів, яку організувала Національна школа суддів України.
Протягом 4 годин доцент кафедри загальної психології та патопсихології ДНУ імені О. Гончара Аліна Бунас розповіла не лише про загальні теорії та моделі інвалідності, але й приділила увагу особливостям спілкування з людьми з інтелектуальними та психічними порушеннями.
Найбільше учасників семінару цікавило питання – у чому полягає різниця між людьми з психічними та інтелектуальними порушеннями і чи варто уникати спілкування з ними та спілкуватися з опікунами, чи ж навпаки налагодити комунікацію саме з особами з інвалідністю.
За словами доцента кафедри загальної психології та патопсихології ДНУ імені О. Гончара Аліни Бунас необхідно спілкуватися саме з людьми з інвалідністю, адже тоді вони відчувають свою значущість та розуміють, що їхня думка також важлива.
Під час семінару спікер також розповіла про конфлікти, що виникають між людьми і про методи їх вирішення, а ще наголосила на тому, що одним з найголовніших методів розв’язання конфлікту між людьми є діалог та налагоджена комунікація між сторонами суперечки.
Наприкінці семінару для працівників апарату провели опитування, аби вони могли закріпити отримані знання. А також показали соціальні відеоролики, в яких чітко показано, як можна спілкуватися та поводитися з особами з інвалідністю, а яких вчинків краще уникати, аби не образити людину.
Після закінчення заходу кожен працівник апарату, який прослухав інформацію, отримав сертифікат Національної школи суддів України.