Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Рада суддів України ще з 2016 року займається розробкою нормативів навантаження на суддів та питанням визначення граничної чисельності суддів.
«В цілому, це вимога Міністерства фінансів України, щоб судова гілка влади розробила нормативи для обґрунтування своїх вимог щодо фінансування», - наголосив Голова РСУ Богдан Моніч.
11 червня 2021 року у Києві відбулося засідання Ради суддів України, під час якого було розглянуто 14 питань порядку денного. Одним з таких питань було навантаження на суддів в судах.
«В Україні, в апеляційних судах через катастрофічну ситуацію з кадровим забезпеченням практично не залишилося суддів, які розглядають кримінальні справи. І якщо раніше апеляційні суди змінювали підсудність місцевим судам, коли неможливо було створити кримінальну колегію, то тепер ця проблема стала актуальною і для апеляційних судів», - пояснив ситуацію Богдан Моніч.
Також члени Ради суддів України схвалити проект Методики визначення нормативів кадрового забезпечення місцевих та апеляційних судів щодо чисельності суддів. Власне, цією Методикою вже давно користуються в РСУ і вона активно застосовується у визначенні навантаження на суди та суддів, а зараз лежить в основі роботи робочої групи при Комітеті ВРУ з питань правової політики щодо розробки схеми нових окружних місцевих судів, котрі будуть створюватися відповідно до нового адміністративно-територіального устрою.
«Загалом, це вимога Міністерства фінансів України щоб судова влада розробила певні нормативи та обґрунтувала їх своїми вимогами щодо фінансування», - зазначив Голова Ради суддів України Богдан Моніч.
За його словами, відповідно до Методики, судова влада нині потребує майже вісім тисяч суддів, а не 7400, що передбачено діючими штатними розписами.
Щодо інших питань порядку денного, то вони були розглянуті в установленому порядку та будуть розміщенні на сайті Ради суддів України.
За повідомленням Ради суддів України.