flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Різниця в оплаті праці працівників апарату судів колосальна: одні отримують 5 тисяч грн, інші - 50 тисяч грн, - Мінфін

24 лютого 2021, 13:55

Мінфін розбирається, чому в одних судах співробітники апарату отримують 40-50 тисяч грн, а в інших виживають за копійки.

Від того, які критерії розподілу ресурсів використовує ДСА, залежить в цілому функціонування системи і, зокрема, належна оплата праці працівників.

«Не дивлячись на те, що питання виплат заробітних плат досить чутливий, ще раз наголошую на необхідності ефективного і справедливого розподілу бюджетних коштів», - заявив заступник Міністра фінансів Роман Ермоличев.

«На прикладі діяльності Державної судової адміністрації розглянемо наслідки прийнятих неефективних управлінських рішень. Аналіз наданої ДСА інформації свідчить про наявність суттєвих прогалин в розподілі в 2021 році ресурсів між судами, іншими органами і установами системи правосуддя, а їх - 678 », - зазначив заступник міністра фінансів.

Тому, за словами Романа Ермоличева, виникає питання, чому, коли держава в межах можливостей державного бюджету забезпечує фінансування судової системи, одні працівники судів отримують «голі» ставки, а інші істотні надбавки і премії.

«Зараз Мінфін отримує сотні звернень від судів щодо недостатнього фінансового ресурсу на здійснення судами повноважень, зокрема про відсутність коштів на виплату заробітної плати. Ми бачимо, що в окремих судах виплати заробітної плати ледь досягають пару тисяч гривень, в інших 20-30 тисяч гривень, а деякі отримують 30-50 тисяч гривень. Це неприпустимий факт.

І тут мова йде не про виплати суддям, які отримують належну заробітну плату понад 100 тисяч гривень, а про працівників апаратів судів », - повідомив заступник Міністра фінансів.

Отже, зазначає він, як бачимо, в одних місцевих судах середньомісячна заробітна плата працівників апаратів досягає розміру до 30 тисяч гривень, тоді як в інших місцевих судах не забезпечені навіть обов'язкові складові заробітної плати працівників (розмір середньомісячної заробітної плати становить до 5-6 тисяч гривень).

«Разом з тим слід зазначити, що середньомісячна зарплата працівників апаратів усіх територіальних управлінь ДСА передбачена в розмірі від 23,8 до 30,6 тисяч гривень, працівників Служби судової охорони - 21,5 тисяч гривень, в апараті ДСА - 44,7 тисяч гривень, Вищої кваліфікаційної комісії суддів - 60,1 тисяч гривень, Національної школи суддів України - 54,1 тисяч гривень», - зазначив Роман Ермоличев.

За його словами, питанню додаткового фінансування судової влади в 2021 році має передувати справедливий перерозподіл ДСА як головного розпорядника коштів наявного ресурсу між судами та установами в системі правосуддя, а також затвердження ДСА нормативів фінансового забезпечення судів та установ, які дозволять використовувати їх для планування обсягу витрат на судову владу з урахуванням прогнозних макропоказників розвитку економіки і фінансових можливостей бюджету.

 «Отже, з метою справедливого і раціонального використання коштів державного бюджету, а також забезпечення всіх виплат підкреслюємо, що вимоги до об'єктивного розподілу коштів державного бюджету повинні стосуватися не тільки Мінфіну, а й усіх учасників бюджетного процесу», - повідомив Роман Ермоличев.

Дані про видатки на оплату праці по судах та інших органах в системі ДСА у 2021 році можна переглянути за посиланням - https://drive.google.com/file/.

За інформацією Судово-юридичної газети.