flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Фінальна версія законопроекту про судову реформу може з'явитися вже наступного тижня

14 січня 2021, 14:11

Комітет закінчує роботу над фінальним текстом законопроекту Зеленського про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

14 січня в ході засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики депутати повідомили, що на даний момент відбувається з законопроектом Володимира Зеленського про судову реформу № 3711.

Нагадаємо, що законопроект має на меті відновити роботу одного з ключових для України кадрових органів судової системи - Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), і він був визначений Президентом як невідкладний ще в червні 2020 року.

Раніше Комітет присвятив обговоренню правок до законопроекту в доопрацьованій версії 3711-д (текст якого раніше публікувала «Судово-юридична газета») 4 засідання (2, 8, 9 і 10 грудня) і в цілому близько 8 годин, але не дійшов до основного спірного моменту - формули участі міжнародних експертів в процесі відбору членів ВККС. Проблемним стало і питання, чи повинна Вища рада правосуддя мати право обирати членів ВККС, кандидатів яких запропонує Конкурсна комісія за участю «міжнародників».

14 січня член Комітету Павло Павлиш зазначив, що поки варто виключити з порядку денного саме цього засідання Комітету законопроект № 3711.

«У нас після консультацій з нашим юридичним управлінням виникли питання, які ми не можемо вирішити самостійно, потрібно провести додаткові консультації. Це питання щодо заробітної плати членів Конкурсної комісії (з відбору членів ВККС), а також щодо юридичного статусу тих рішень, які вони будуть приймати. Дані питання нам необхідно додатково узгодити з Вищою радою правосуддя, щоб ми на фініші мали результат плідної роботи», - підкреслив Павло Павлиш.

У свою чергу, глава підкомітету Михайло Новіков зазначив, що робота над законопроектом № 3711 в січні тривала.

«Ми постійно оновлюємо редакцію законопроекту після консультацій з юридичним управлінням та органами судової влади. Тому я підтримую Павла Павлиша, щоб провести ще одне засідання підкомітету, і ми на наступному тижні видали законопроект вже в готовому варіанті», - зазначив він.

Андрій Костін підтвердив, що постійно відбувалися консультації, і підтримав пропозицію надати додатковий час для підготовки законопроекту

«Ми просунулися далеко вперед знаходити власні шляхи розв'язання», - зазначив Андрій Костін.

За інформацією Судово-юридичної газети.