Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В рамках програми періодичного навчання суддів місцевих та апеляційних судів та з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації відбувся всеукраїнський семінар на тему: «Штучний інтелект: що потрібно знати суддям».
Участь навчанні суддів взяв голова Третього апеляційного адміністративного суду Анатолій Коршун.
З вітальним словом перед учасниками семінару виступив проректор Національної школи суддів України Володимир Мазурок та заступник директора Дніпровського регіонального відділення Національної школи суддів України Володимир Поплавський.
Протягом дня спікери розповідали учасникам про практичний досвід застосування електронного судочинства під час здійснення правосуддя у першій інстанції та про першочергові завдання Вищої ради правосуддя щодо подальшого вдосконалення судової системи України.
Значну частину семінару приділили концепції побудови Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, реєстрації документів в ній та модулю «Електронний Суд», яким уже активно користуються громадяни України.
Доцент кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Тетяна Цувіна розповіла про онлайн суди та онлайн вирішення спорів у контексті міжнародного стандарту доступності правосуддя.
Тему актуальних питань у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), а також питання кібербезпеки та прав працівників суду в мережі інтернет зачепив у своїй лекції суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Михайло Зімін.
В рамках семінару також відбувся вебінар, який організовано Національною школою суддів України у співпраці з Національним суддівським коледжем (Ріно, США) та за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя». Захід проходив в онлайн-режимі за допомогою платформи «Zoom».
Спікерами під час вебінару стали:
Американські судді розповіли про практику застосовування штучного інтелекту в своїй роботі, зокрема, як за його допомогою визначається ступінь небезпечності підсудних у кримінальних справах, суми застави та розраховується належна міра покарання.
Загалом у вебінарі взяло участь понад 90 осіб – суддів, помічників суддів, працівників апаратів судів, експертів Програми USAID «Нове правосуддя», тренерів та співробітників Національної школи суддів України.