flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Заступник голови ТААС розповів журналістам про роботу підсистеми «Електронний суд»

22 березня 2021, 16:49

19 березня 2021 року суддя та заступник голови Третього апеляційного адміністративного суду Андрій Суховаров під час прес-конференції розповів про особливості роботи судів в системі «Електронний суд» та чим електронне судочинство корисне для громадян України.

«Зазвичай ми всі звикли, що суд це бюрократична установа, що дуже  багато паперів, письмових доказів. А для того, щоб звернутися до суду, то необхідно прийти в канцелярію суду. Проте все змінюється, системи розвиваються. І однією з систем, які значно полегшили життя громадян та роботу суду – це є система «Електронний суд». Завдяки їй здійснюється обмін процесуальними документами в електронній формі між судами та учасниками судового процесу», – роз’яснив журналістам заступник голови ТААС Андрій Суховаров.

Суддя розповів, що користувачі через цю систему можуть надсилати до суду в електронному вигляді будь-які документи та матеріали, передбачені процесуальним законодавством. Перша заява від сторони до Третього апеляційного адміністративного суду надійшла через систему «Електронний суд» 3 квітня 2019 року.

Зараз, за словами Андрія Суховарова, дистанційне правосуддя в Україні поки що знаходиться на початковому етапі становлення. Але можна з упевненістю заявляти, що карантинні заходи надали поштовх для подальшого активного впровадження підсистеми «Електронний суд».

«Зареєструватися в системі «Електронний суд» дуже просто. Єдине, що необхідно, так це Електронний цифровий підпис, який буде засвідчувати Ваші документи. Проте отримати його зовсім нескладно, необхідно лише звернутися до однієї установи: Державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України чи Приватбанку. Насправді установ, де можна отримати ЕЦП, більше і повний їх перелік можна знайти в Інтернеті. Я назвав ті, куди частіше всього звертаються громадяни», – розповів суддя ТААС.

Значною перевагою роботи «Електронного суду» є те, що особа, яка є учасником судового процесу, не повинна довго чекати повістку чи інші процесуальні документи. Такі документи відразу ж з’являються в особистому кабінеті користувача системи «Електронний суд».

З очевидних плюсів запровадження «Електронного суду» заступник голови Третього апеляційного адміністративного суду Андрій Суховаров також виділив такі як:

  • економія часу (якщо адвокат є представником у справі, яка вирішується судом іншої області, то йому буде зручніше надіслати потрібний документ в електронному варіанті, ніж витрачати час на поїздки);
  • мобільність роботи з документами (швидкий доступ до матеріалів справи у зручний час);
  • економія коштів (можливість роботи з процесуальними документами у справах, учасником яких є особа, котра бажає отримати чи подати документ без необхідності виїзду до конкретного суду);
  • утвердження принципів доступності та відкритості правосуддя (надіслати чи переглянути документ зможе кожен учасник процесу, який пройшов процедуру реєстрації в системі та має особистий електронний цифровий підпис).

Крім того, суддя розповів про можливість брати участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції, якою зараз часто користуються учасники судових процесів. Це економить час та полегшує участь у судових засіданнях для громадян та усіх сторін у справі.

Повний запис прес-конференції можна подивитися за посиланням - https://www.youtube.com/watch?v=tpM47YG4f2Q