flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

На рахунках Держказначейства немає грошей для оплати інтернету в судах і відправки судових повісток

04 грудня 2020, 10:26

Мінфін не може узгодити асигнування Судовій адміністрації для оплати інтернету, марок, паперу і конвертів, тому що на казначейському рахунку немає коштів.

Стало відомо, чому навіть при певному залишку грошей, передбачених на забезпечення фінансування місцевих та апеляційних судів у 2020 році, Державна судова адміністрація не може ними розпорядитися і спрямувати на марки, конверти, папір для судових повісток та іншої кореспонденції, а також на оплату послуг «Укртелекому», який «прикрутив» судам швидкість інтернету через заборгованість.

Так, в ході засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики 2 грудня відбулися дебати між першим заступником Міністра фінансів Денисом Улютіним і заступником голови ДСА Сергієм Чорнуцьким.

Улютін доводив позицію Мінфіну про те, що в 2020 році у ДСА все ще залишаються кошти на забезпечення відправки поштової кореспонденції.

«Що стосується витрат на 2020 рік, то обсяг витрат на ДСА не зменшувався, коли відбувалося скорочення витрат для боротьби з коронавірусом. Більше того, вони були збільшені на 1 млрд грн. На сьогодні з планових 15,7 млрд грн касові видатки склали 3,7, а невикористані витрати - близько 608 млн грн.

Крім того, є нерозподілені кошти спецфонду, близько 341 млн грн. За нашими підрахунками та інформацією Держказначейства, ми бачимо, що на суддівську винагороду на цей місяць залишок коштів ще становить близько 1,1 млрд грн, що, з огляду на середньомісячні виплати суддів, дає можливість без премій здійснити виплату винагороди суддям», - сказав перший заступник Сергія Марченко.

«Що стосується відправки листів судами - ми про цю проблему знаємо. І вона стосується також і нас, виконавчої влади. Проблема полягає в тому, що вартість відправки одного листа дуже висока, але ми не можемо вплинути на «Укрпошту». І той проект, щоб судам уникнути відправки «Укрпоштою» і перейти до електронного обміну, нам дуже подобається», - додав Улютін.

На це член Комітету, народний депутат Роман Бабій справедливо зазначив, що для переходу на електронний обмін кореспонденцією, електронне правосуддя, також потрібні кошти, а їх на наступний рік не передбачили зовсім.

«Президент оголосив наступний рік роком діджиталізації і, разом з тим, абсолютно не закладаються кошти на цю статтю витрат, яка б в подальшому економила державні кошти», - зазначив він.

Денис Улютін також заявив, що ДСА «неефективно керує коштами».

«Що стосується ДСА, на сьогодні залишок невикористаних відкритих асигнувань - це те, що виділили для ДСА, але ДСА не принесла платіжних доручень, на 70 млн грн. Це відправка кореспонденції, послуги зв'язку та ін. Більше того,  хочу повідомити, що нерозподілені кошти спецфонду, які можуть бути спрямовані ДСА, складають 341 млн грн », - заявив Улютін.

У відповідь заступник голови ДСА Сергій Чорнуцький підкреслив, що кому, як не першому заступнику Міністра фінансів, потрібно знати, чому не використані асигнування.

«Справа в тому, що з 9 листопада казначейство (а казначейство відкриває асигнування саме за погодженням з Мінфіном) не розкриває нам 214 млн грн асигнувань. Відкрийте їх, і ми їх використаємо. Чому не відкриває? Тому що немає коштів на казначейському рахунку. Тому їх і не відкривають. На даний момент казначейство пропускає тільки захищені статті. Асигнування ж на марки, папір, картриджі, послуги зв'язку - це незахищені статті », - зазначив Чорнуцкій.

На питання голови Комітету Андрія Костіна, чи може КМУ оперативно вирішити це питання, Улютін відповів лише те, що «відкриття асигнувань здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу».

В результаті було вирішено провести 3 грудня зустріч ДСА з керівництвом Мінфіну з цього приводу. Втім, таких зустрічей вже було безліч, і вони результату, відчутного для судової влади, не дали.

За повідомленням Судово-юридичної газети.